banner

PUHKUS AÜE-s

Broneeri reis AÜE-sse ANEX Touriga!

AÜE

Üldinfo

Araabia Ühendemiraadid (AÜE) on üks araabia maailma riike, kus on harmooniliselt ühendatud idamaine maitse ja kaasaegsed suundumused.

AÜE asub Araabia poolsaare idaosas ja piirneb Pärsia ja Omaani lahega. Lõunas ja läänes piirneb riik Saudi Araabiaga, kagus ja kirdes – Omaaniga, loodes on väike maismaapiir Katariga. Osariik koosneb seitsmest sõltumatust emiraadist: Abu Dhabi (suurim emiraat), Ajman (väikseim emiraat), Dubai, Ras Al Khaimah, Umm Al Quwain, Fujairah ja Sharjah. Igal emiraadil on oma valitseja ja seal järgitakse oma seadusi ja traditsioone. Näiteks Sharjah emiraadis kehtib täielik alkoholikeeld, mille tarvitamist ja transportimist peetakse kriminaalkuriteoks.

Riigi hiilgeaeg langes eelmise sajandi 70ndatele, kui langesid kokku kaks tegurit – taasiseseisvumine ja nafta hinna järsk tõus maailmaturul. Suhteliselt lühikese aja jooksul on lõputu kõrbe kohale kasvanud arenenud riik, kus on kõrge elatustase, luksuslikud megalinnad, uusimad tehnoloogiad ja hämmastav arhitektuur.

Loodus ja kliima

Suurema osa AÜE territooriumist hõivab Rub al-Khali kõrb – üks maailma suurimaid liivakõrbeid. Idas ja kirdes on mägise maastikuga alad. Samuti iseloomustavad AÜE maastikke liivaluited, oaasid (enamik oaase on Abu Dhabi emiraadis), orud, mangroovid ja soolaalad.

Tänu oma asukohale Araabia poolsaarel on AÜE-s troopiline kõrbekliima. Suvehooaega (juuni kuni september) iseloomustavad äärmiselt kõrged temperatuurid, mis võivad, eriti riigi lõunapoolsetes piirkondades, ulatuda kuni +50 °C-ni. Selle hooaja keskmine temperatuur on vahemikus +35 °C kuni 40 °C. Rannikualasid, sealhulgas Abu Dhabi ja Dubai, mõjutab Pärsia laht, mille tulemuseks on kõrgem õhuniiskus. Kõige lahedam on AÜE-s talvel, mil keskmine õhutemperatuur jääb vahemikku +15 °C kuni +25 °C.

Pärsia ja Omaani lahe veetemperatuur ei lange kunagi alla +21-22 °C.

Meelelahutus

Araabia Ühendemiraadid on rannapuhkuse ja ostlemise armastajate paradiis. Samal ajal ei jää riik ilma ajaloolistest vaatamisväärsustest, nagu arheoloogilised pargid, iidsed kindlused ja šeikide paleed. Araabia Ühendemiraatide pealinna (Abu Dhabi) ja dünaamilise Dubai emiraadi arhitektuur hämmastab külalisi oma linnastumise ning teadusliku ja tehnilise mõtte ulatusega.

Säilitades idamaise maitse, suutis Araabia Ühendemiraadid mitte ainult maailmaga sammu pidada, vaid ka mitmetes näitajates sellest mööda minna. Kaasaegsed Araabia Ühendemiraadid on täis hotelle, restorane ja poode, veeparke, ööklubisid ja diskoteeke, kaubandus- ja näitusekeskusi, traditsioonilisi turge ja moodsaid butiike. Igal aastal tulevad siia sajad tuhanded turistid, et kogeda idamaist luksust, ujuda Pärsia lahe soojades vetes, leotada kauneid liivarandu ning külastada kultuurilisi ja ajaloolisi vaatamisväärsusi.

Vaevalt, et kedagi jätavad ükskõikseks rohelised oaasid kõrbes, Red Sands Zones (ilusad kuivanud jõesuudmed) või Al-Hajari mäeahelik oma teravate tippudega. Erilise eksootika fännid kasutavad kindlasti võimalust linnast eemalduda ja teha reis läbi kõrbe. Eraldi äramärkimist väärib araabia köök, mille degusteerimiseta ei lahku AÜE-st ükski turist.

Populaarsed sihtkohad teie puhkuseks AÜE-s

Kõige populaarsemad puhkusepiirkonnad

LENNU KVALITEET

Olenemata sihtkohast broneerite meiega alati ideaalse lennu! Lendate päikese kätte paljude tuntud lennufirmadega.

OMA REISIESINDAJA

Isiklik tugi teie sihtkohas on ANEX Touri jaoks iseenesestmõistetav. Meie reisiesindajad on oma ala professionaalid ja on teie käsutuses.

OMA TRANSFEER HOTELLI

Kohe pärast sihtlennujaamast väljumist võtavad meie reisiesindajad teid soojalt vastu ja meie tranfeerbussid viiavad teid turvaliselt broneeritud hotelli.