banner

PUHKUS MALDIIVIDES

Broneeri reis Maldiividele ANEX Touriga!

MALDIIVID

Üldinfo

Maldiivid on paradiisisaar India ookeani ekvatoriaalvetes, mida õigustatult peetakse üheks parimaks eksootiliseks sihtkohaks, millel on laitmatu maine ja kõrgetasemeline puhkuse kvaliteet. Siin on kõik, mis on vajalik muretu puhkuse veetmiseks: rahu ja vaikus, rikkalik veealune maailm, esmaklassilised hotellid ja imelised valge pehme liivaga rannad. Saarte puhkuse peamine eripära on täielik ühtsus loodusega ja sügav lõõgastumine eemal hoogsast ja hullumeelsest linnarütmist. 

Maldiivid asuvad Sri Lankast 700 km edelas ja on 26 looduslikust atollist koosnev ahel, mis koosneb 1192 korallsaarest, millest vaid 203 on inimasustatud. Iga saar on üks vulkaani tippudest, mille jalam asub India ookeani põhjas. Saarte peamiseks tunnuseks võib nimetada nende ainulaadset tasast maastikku ja jõgede puudumist. Mägesid ega künkaid ei ole ning ükski saarestiku saartest ei ületa kolme meetri kõrgust merepinnast. Märkimisväärne osa riigist on vee all – 99 protsenti.

Maldiividel asuvad korallrahud on piirkonna kõige rikkalikumad ja seitsmendal kohal maailmas, hõlmates 5% maailma korallrahude pindalast. Need pakuvad suurepäraseid sukeldumis- ja snorgeldamisvõimalusi. Selged veed ja mereelustiku rohkus muudavad need tegevused unustamatuks.

Kliima

Maldiivide kliimat iseloomustab hooajalisus. Parim aeg puhkuseks on novembrist märtsini, vihmahood on võimalikud juunist augustini. Keskmine õhutemperatuur on aastaringselt +24-30 °C ja veetemperatuur +24-27 °C. Kuna Maldiivid asuvad ekvatoriaalvööndis, on tugevad tormid ja tsüklonid väga haruldased.

Sukeldumine

Tänapäeval meelitavad Maldiivide rannikuvesi ja rikkalik veealune maailm alati sukeldujaid üle kogu maailma. Seal on korallriffid ja järsud seinad, rahulikud laguunid ja tugevate hoovustega sukeldumiskohad. Sukeldumine Maldiividel annab võimaluse kohtuda uskumatult paljude hämmastavate mereelustikega, sealhulgas tohutute mantade ja vaalhaidega. 

Sukeldumine Maldiividel on aastaringne tegevus. Tipphooaeg sõltub piirkonnast. Parim aeg Kesk-Atollide külastamiseks on novembrist maini, kui nähtavus on 15-40 meetrit. Lõunapoolsete atollide kõrghooaeg kestab veebruarist aprillini. Sel ajal ei ole tavaliselt peaaegu üldse tuult. 

Köök

Maldiivide köök on mõjutatud India, Sri Lanka ja Araabia köögitraditsioonidest. Maldiivide köögi peamised komponendid on riis, kala (peamiselt tuunikala), mereannid, eksootilised puuviljad ja muidugi vürtsid. Lisaks sellele ei saa Maldiivide kööki ette kujutada ilma kookospähklideta. Traditsioonilised toidud on: garudhi (tuunikalapuljong), mashuni (suupiste tuunikalaga), roshi (riisipõhine rahvuslik leib) jt.

Maldiividel puhkust planeerides tuleks meeles pidada, et tegemist on moslemiriigiga, kuhu on keelatud alkoholi ja sealiha import.

Populaarsed sihtkohad teie puhkuseks Maldiividel

Kõige populaarsemad puhkusepiirkonnad

LENNU KVALITEET

Olenemata sihtkohast broneerite meiega alati ideaalse lennu! Lendate päikese kätte paljude tuntud lennufirmadega.

OMA REISIESINDAJA

Isiklik tugi teie sihtkohas on ANEX Touri jaoks iseenesestmõistetav. Meie reisiesindajad on oma ala professionaalid ja on teie käsutuses.

OMA TRANSFEER HOTELLI

Kohe pärast sihtlennujaamast väljumist võtavad meie reisiesindajad teid soojalt vastu ja meie tranfeerbussid viiavad teid turvaliselt broneeritud hotelli.